7 lipca w Wilkasach niedaleko Giżycka odbył się 6. etap wyścigów Milko Mazury MTB. Połączenie sportu z przyrodą to nasza domena. Dlatego dumnie wspieramy kilkumiesięczne zawody MTB na Mazurach.

Każdy z etapów ma swoje trasy o różnych stopniach trudności i unikalną nazwę, nawiązującą do elementów przyrodniczo-historycznych danego odcinka. Do tej pory odbyło się pięć etapów wyścigów, pod ciekawymi nazwami, np. Wyścig Szlakiem Starowierców, Złote Piaski Warchał, Bitwa o Twierdzę Boyen, Krzyżacka Historia czy W Krainie Króla Sielaw.

6. etap odbył się pod nazwą Rowerowy Port z Serca Mazur. Wyścig odbył się w 3 kategoriach: HOBBY, EXPERT i PRO. Trasa o długości 15,5 km prowadziła przez malownicze okolice jeziora Niegocin. W zależności od kategorii, zawodnicy mieli do pokonania dwie, trzy lub cztery rundy, na dystansie odpowiednio: 31 km, 45,6 km oraz 62 km.

Trasa była bardzo malownicza, w skali trudności Milko Mazury MTB od 1 do 5 plasowała się na poziomie 2,5. Zawierała również kilka sekcji technicznych single track. W jednej rundzie należało pokonać ok. 150 metrów przewyższenia. Wyścig był szybki i dynamiczny, niezwykle emocjonujący dla widzów.

Imprezie towarzyszyły zawody STRIDER 1, 2, 3, 4 oraz zawody dla dzieci Nickelodeon Race 1, 2 i 3 na trzech różnych dystansach. Ta część zawodów na każdym etapie budzi wiele emocji – widok najmłodszych zawodników zmagających się w terenie na małych rowerach jest niezwykle budujący. Pokazuje bowiem, że dla wielu rodziców zaszczepianie w dzieciach już od najmłodszych lat żyłki sportowego współzawodnictwa w formie fantastycznie zorganizowanej zabawy ma głęboki sens. Wspieramy takie postawy i mamy wielką satysfakcję z tego, że nasze zawody cieszą się tak wielką sympatią małych i dużych.

Zapraszamy do śledzenia doniesień z następnych etapów wyścigu Milko Mazury MTB. Kolejne zmagania odbędą się już 20 lipca w Mrągowie.

Tabelę z wynikami 6. etapu można zobaczyć na stronie MILKO Mazury MTB.

WRÓĆ DO LISTY ARTYKUŁÓW