Nad malowniczym jeziorem Roś 4 sierpnia rozegrał się kolejny, 8. etap zawodów Milko Mazury MTB, którego partnerem strategicznym jest właściciel marki Milko.

Malownicza trasa tym razem prowadziła po granicy Puszczy Piskiej. Był to najdłuższy odcinek cyklu zawodów Milko Mazury MTB i wymagał od zawodników doskonałego przygotowania.

Start i meta wyścigu znajdowały się na terenie Ekomariny w Piszu nad samym jeziorem. Początkowo trasa przebiegała po płaskim terenie. W części środkowej zmieniła się jednak w bardziej techniczną. Sporo było singletracków, krętych zjazdów i podjazdów. Kilka odcinków przebiegało po piaszczystym podłożu. Wyścig zapewnił mnóstwo wrażeń oglądającym, ponieważ był bardzo szybki, dynamiczny i mocno interwałowy. 

Kolarze ścigali się w trzech kategoriach, PRO, Expert i Hobby, na dystansach o długości odpowiednio: 97,5 km, 65 km i 32,5 km. Imprezie towarzyszyły zawody dla dzieci Nickelodeon Race, które jak zwykle budziły sporo emocji. Tabelę z wynikami 8. etapu można zobaczyć TUTAJ.

Do końca zawodów Milko Mazury MTB pozostały nam już tylko 4 etapy, które rozegrają się w sierpniu i wrześniu. Serdecznie zapraszamy do śledzenia doniesień z końcówki wyścigu. 

WRÓĆ DO LISTY ARTYKUŁÓW