W miniony weekend w miasteczku westernowym Mrongoville odbył się 7. etap zawodów Milko Mazury MTB o Gwiazdę Szeryfa i jednocześnie Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim XCO/XCR Mrągowo 2019, którego partnerem strategicznym jest Mlekpol, właściciel marki Milko.

Miasteczko z Dzikiego Zachodu zamieniło się na ten weekend w miasteczko sportowe. Organizator przygotował trasę cross country z prawdziwego zdarzenia. Malownicze położenie startu i mety oraz wspaniała trasa przebiegająca m.in. przez urokliwą dolinę i po zboczach okalających rzekę Dajna stworzyły idealne warunki zarówno dla zawodników, jak i kibiców. Na tej samej trasie przez cały weekend 19-21 lipca zmagali się zarówno amatorzy etapu 7. MTB, jak i licencjonowani kolarze Mistrzostw Polski!

Wyścig 7. etapu odbył się w 3 kategoriach: PRO, EXPERT i HOBBY. Jedna runda wynosiła 4,2 km i – jak przystało na tak prestiżowe zawody, jak Mistrzostwa Polski – w skali trudności od 1 do 5 była na najtrudniejszym, 5. Poziomie. W zależności od kategorii, zawodnicy mieli do pokonania dwie, trzy lub cztery rundy, na dystansie odpowiednio: 21 km, 12,6 km oraz 8,4 km.

Strome wąwozy i mocno pofałdowany teren zapewniły masę wrażeń podczas dynamicznych rund. Na trasie było sporo naturalnych przeszkód, takich jak strome zjazdy, kręte singletracki czy ciasne nawroty. Dodatkowymi utrudnieniami były sztuczne przeszkody: rockgardeny, dropy czy drewniane belki. Wyścig był bardzo emocjonujący ze względu na urozmaiconą, malowniczą trasę, jak i najwyższy poziom trudności. Imprezie towarzyszyły darmowe zawody dla dzieci STRIDER Racing oraz Mistrzostwa Polski Dziennikarzy.

Zapraszamy do śledzenia doniesień z następnych etapów wyścigu Milko Mazury MTB. Kolejne zmagania odbędą się już na początku przyszłego miesiąca, 4 sierpnia, Na Skraju Puszczy Piskiej.

Tabelę z wynikami 7. etapu można zobaczyć TUTAJ, a Mistrzostw Polski TUTAJ.

WRÓĆ DO LISTY ARTYKUŁÓW