W ostatni weekend września odbył się ostatni już w tym sezonie wyścig zawodów Milko Mazury MTB. Zawody trwały od kwietnia i dostarczyły mnóstwo emocji zawodnikom i widzom. Przeczytajcie krótkie podsumowanie naszego sezonu.

Bazę 12. wyścigu, czyli ostatniego etapu zawodów, który odbył się 29 września, stanowiła urocza polana na skraju lasu w Wólce Szczycieńskiej. Trasa wyścigu prowadziła zarówno przez długie, szerokie szutry, jak i kręte, wąskie dukty leśne, do tego urozmaicona była singletrackami. Jedna runda zawierała 14 km. W kategorii PRO należało pokonać 4 rundy, w Expert 3 rundy, a w Hobby 2 rundy. Wyścigom dorosłych towarzyszyła seria wyścigów dla dzieci Nickelodeon i Strider Racing. Tablicę zwycięzców możecie zobaczyć TUTAJ.

Podsumujmy teraz, jak wyglądał cały sezon.

Sportowe zmagania, jeszcze przed fazą zawodów właściwych, rozpoczął prolog Amber Expo w Gdańsku. Na tym etapie imprezy można było już zdobyć pierwsze punkty, które liczyły się w dalszej Klasyfikacji Generalnej. W prologu, w zawodach Strider Racing, startowali również najmłodsi.

W połowie kwietnia rozpoczęły się właściwe etapy Milko Mazury MTB. Wszystkie 12 etapów rozegrało się na ziemi warmińsko-mazurskiej, w otoczeniu zieleni, w niezwykle malowniczych zakątach Krainy Tysiąca Jezior. Każdy etap miał swoją nazwę, która wiązała się z walorami przyrodniczymi lub kulturowo-historycznymi miejsca, w którym odbywały się zawody.

Kolejno były to Gałkowo (Wyścig Szlakiem Starowierców), Warchały (Złote Piaski Warchał), Giżycko (Bitwa o Twierdzę Boyen), Szczytno (Krzyżacka Historia), Mkołajki (W Krainie Króla Sielaw), Wilkasy (Rowerowy Port z Serca Mazur), Mrągowo (Wyścig o Gwiazdę Szeryfa), Pisz (Na Skraju Puszczy Piskiej), Krutyń (Na Tropach Smętka), Olsztyn (Warmińskie Ścieżki), Mrągowo (Wyścig o Niedźwiedzią Łapę) i Wólka Szczycieńska (Port Lotniczy Olsztyn – Mazury).

Kibicując zawodnikom, fani kolarstwa poznawali jednocześnie urocze zakątki Warmii i Mazur. Ponadto mieli okazję uczestniczyć w wielu imprezach  specjalnie przygotowanych z myślą o całych rodzinach.

W trakcie zawodów, 19, 20 i 21 lipca, imprezie Milko Mazury MTB towarzyszyło duże wydarzenie kolarskie: Mistrzostwa Polski MTB XCO w Mrągowie.

Warto też wspomnieć, że w dwóch przedostatnich wrześniowych etapach w ramach zawodów Milko Mazury MTB, odbyły się dwa pierwsze zawody w kategorii E-bike, 8 września w Olsztynie i 15 września w Mrągowie. Wyścigi na rowerach elektrycznych to pierwsze tego typu wydarzenie w północnej Polsce.

Jako sponsor tytularny imprezy od dwóch lat wspieramy upowszechnianie kolarstwa górskiego i aktywność sportową wśród dzieci. Zawody Milko Mazury MTB dają nam również możliwość zainteresowania przepięknymi terenami województwa warmińsko-mazurskiego szerokie grono osób, w tym fanów kolarstwa. Pochodzimy stąd i jesteśmy z tego dumni. To na zielonych, naturalnych pastwiskach Warmii i Mazur pasą się krowy, z których mleka przygotowujemy dla Was przepyszne mleczne przekąski.

Z niecierpliwością czekamy na przyszły sezon. Dziękujemy, że byliście z nami. Za rok bądźcie również! Do zobaczenia na Warmii i Mazurach.

WRÓĆ DO LISTY ARTYKUŁÓW