W dwóch pierwszych weekendach września odbyły się kolejne etapy wyścigów Milko Mazury MTB. 1 września w Krutyni i 8 września w Olsztynie.

Na tropach Smętka

Nazwa 9. z serii etap zawodów pochodzi ze starej mazurskiej legendy. Smętek był mitycznym stworem, który zamieszkiwał w starej dziupli i siał postrach w tutejszych puszczach.

Wyścig Na tropach Smętka odbywał się głównie po leśnych duktach, wokół malowniczej miejscowości Krutyni, słynącej z fantastycznych spływów kajakowych po rzece o tej samej nazwie. Trasa prowadziła pomiędzy rezerwatami Zakręt, Krutynia i Królewska Sosna i po krętych leśnych ścieżkach nad stromymi brzegami Jeziora Mokre. Wyścig należał do szybkich i dynamicznych. Rozgrywał się na trzech dystansach po tej samej trasie, na której zlokalizowano dużo sekcji singletrack oraz krętych zjazdów i podjazdów. Na kibiców również czekało mnóstwo atrakcji, między innymi Rodzinny Wyścig Kajakowy.

Warmińskie Ścieżki

Tydzień później, 8 września, rozegrał się 10. etap zawodów. Tym razem ich tłem była stolica województwa, Olsztyn. Trasa prowadziła przez Las Miejski, nad stromymi brzegami rzeki Łyny, i była bardzo wymagająca, z wieloma singletrackami, korzeniami wystającymi z ziemi, głównie po ubitym terenie, choć zdarzały się i fragmenty piaszczyste. Z kolei na Starówce przeprowadzono wyścigi dla najmłodszych adeptów kolarstwa, czyli tradycyjnie towarzyszące zawodom Milko Mazury MTB wyścigi Nickelodeon Race.

Do końca zawodów Milko Mazury MTB pozostały nam już tylko 2 etapy, które rozegrają się 15 i 29 września. Bądźcie z nami na ostatniej prostej. 

Tabelę z wynikami 9. etapu można zobaczyć TUTAJ, a etapu 10. TUTAJ.

WRÓĆ DO LISTY ARTYKUŁÓW