Najcieplejsza pora roku dobiega końca. Przez te ostatnie miesiące ładowaliście baterie słoneczne razem z nami. To był piękny aktywny czas. Przeczytajcie podsumowanie letniego sezonu 2019.

Na trasie Milko Mazury MTB 

W tym roku, tak jak w poprzednich, byliśmy sponsorem cyklu zawodów Milko Mazury MTB. Już wczesną wiosną rozpoczęliśmy przygotowania do sezonu rowerowego.

Na starcie pojawili się zawodnicy różnych kategorii, w tym również najmłodsi amatorzy dwóch kółek. Zawody odbywały się etapami, a trasy prowadziły przez najpiękniejsze zakątki Mazur. Gałkowo, Giżycko, Warchały, Pisz, Szczytno, Mikołajki, Wilkasy, Mrągowo, Krutyń i wiele innych magicznych miejsc gościło nas przez cały sezon. Kalendarz rozgrywek Milko Mazury MTB dodatkowo uatrakcyjniły Mistrzostwa Polski MTB XCO 2019, które odbywały się w lipcu w Mrągowie.

Przez całą wiosnę i lato rozgrywki dostarczały mnóstwo emocji zarówno zawodnikom, jak i kibicom. Warto wspomnieć, że zawody jeszcze się nie skończyły. Ostatni 12. wyścig odbędzie się 29 września w Szymanach k. Olsztyna, więc jeśli jeszcze nie mieliście okazji doświadczyć tych niesamowitych sportowych emocji, dołączcie do nas na ostatniej prostej.

Rozdawaliśmy nagrody

W międzyczasie w internecie przez całe lato trwał nasz konkurs Ruszaj z Milko. I codziennie dostarczaliście nam mnóstwo powodów do tego, by rozdawać Wam atrakcyjne nagrody. Każdego dnia wygrywaliście 3 opaski do śledzenia swoich sportowych postępów, Mi Band 3. Co tydzień w lipcu zgarnialiście 2 elektryczne hulajnogi Xiaomi MiJia, a w sierpniu po 7 plecaków Kanken.

Musimy przyznać, że byliście bardzo pomysłowi! Niektórzy z Was postawili na humor, inni podeszli to zadania jak do sportowego wyzwania. Wszystkie chwyty dozwolone! Wasze zdjęcia raz bawiły nas do łez, innym razem sprawiały, że nie mogliśmy wyjść z podziwu dla Waszej doskonałej formy fizycznej. Zdarzały się też zdjęcia poddane ciekawym graficznym zabiegom, które świadczyły o Waszej kreatywności. Cała galeria bardzo nam się podobała i po zakończeniu konkursu nie mamy najmniejszych wątpliwości: bardzo ochoczo ruszyliście z Milko. A to cieszy nas najbardziej!

Serdecznie gratulujemy laureatom letniej edycji konkursu Ruszaj z Milko i dziękujemy wszystkim uczestnikom za zapał, entuzjazm i mnóstwo inspiracji. Mamy nadzieję, że zdrowe nawyki pozostaną z Wami przez cały rok. Z naszej strony to nie koniec atrakcji, więc odwiedzajcie regularnie stronę Milko. Oto galeria zawierająca niektóre spośród nadesłanych zdjęć (nie jest to galeria Laureatów konkursu).

Pisaliśmy o aktywnym trybie życia

Na początku lata odświeżyliśmy i rozbudowaliśmy serwis Milko, m.in. poszerzyliśmy go o blog. Od tamtego czasu na stronie mogliście znaleźć nie tylko aktualności odnośnie konkursu i opisy naszych produktów, ale również przeczytać ciekawe artykuły, wspierające Was w przejściu na stronę aktywności.

Pisaliśmy dla Was między innymi o treningach z pomiarem tętna, o e-hulajnogach, o zapobieganiu deficytowi przyrody i witaminie N (jak natura). Poświęciliśmy też wiele słów kształtowaniu sportowej postawy u dzieci. Ponadto podpowiadaliśmy, jakie rodzaje aktywności można uprawiać latem na świeżym powietrzu, a ostatnio opublikowaliśmy artykuł o przyrodniczo-historycznym bogactwie Mazur, który pokazuje, że tę wyjątkową krainę warto odwiedzać przez cały rok.

Niektóre z tematów poruszaliśmy w formie tekstowo-obrazkowej. Przygotowaliśmy dla Was sporo ciekawych infografik. Znalazły się w nich ciekawostki, fakty naukowe i mocne argumenty pokazujące, dlaczego warto przejść na stronę aktywności. W tej ciekawej formie mogliście m.in. zapoznać się z 5 powodami, dla których warto wyjść z domu czy 8 (nie)oczywistymi powodami, dla których warto być aktywnym. Pisaliśmy też o Polsce na dwóch kółkach, czyli zdrowej modzie na rowery.

Mamy nadzieję, że znaleźliście tu mnóstwo inspiracji. Zostańcie z nami i nadal zaglądajcie do serwisu, ponieważ planujemy regularnie publikować kolejne ciekawe treści związane z aktywnym trybem życia.

Aktywni jesienią

Powoli kończy się najcieplejsza pora roku. Przed nami złota polska jesień. W tym roku i astronomiczna, i kalendarzowa jesień przypadają w tym samym dniu, 23 września. Dni będą chłodniejsze i krótsze, jednak my nadal będziemy Was zachęcać do aktywności. Nadal pamiętajcie o codziennej dawce ruchu. Dzięki temu utrzymacie dobrą formę, zadbacie o odporność i dobre samopoczucie.

Do zobaczenia!

WRÓĆ DO LISTY ARTYKUŁÓW